Дітки,
прочитайте інформацію, що викладена нижче. Після ознайомлення з нею перейдіть за посиланням https://learningapps.org/6348199 та виконайте вправу.
Дуже, дуже давно, коли люди жили в печерах, а одяг їм замінювали шкіри тварин, люди рахували за допомогою пальців на руках та ногах.
Якщо своїх рук та ніг для рахування не вистачало, вони «позичали» пальці рук і ніг у когось іншого. Про це дуже цікаво написав відомий мандрівник Міклухо-Маклай.
Потім почали рахувати за допомогою камінців та паличок.
З часом почали рахувати, роблячи зарубки на палиці чи стовпі.
Наступним способом було те,що люди з листя рослини агави робили мотузки і рахували на них, зав’язуючи вузлики. Маленькі вузлики позначали одиниці, а великі – п’ятірки.
Чим ближче до наших часів, тим оригінальніші використовувались способи.
Пристрій для лічби камінцями називався абак, його придумали фінікійці. Потім він з’явився у Японії та Китаї.
У стародавньому Римі абак називали калькулі. Від цього слова утворилась назва “калькулятор”.А ще пізніше у Китаї придумали рахівницю, яка збереглася і до наших часів, хоча її майже не використовують.
Близько 400 років тому у Франції жив хлопчик. Він був дуже непосидючим і допитливим. Ще він любив математику. Йому доводилось допомагати татові робити розрахунки. Це було дуже цікаво, і хлопчик мріяв про машину, яка могла б рахувати. Звали хлопчика Блез Паскаль, і він здійснив свою мрію – створив першу машину “Паскаліну”.
Але “Паскаліна” могла лише додавати числа. У наступні роки були створені обчислювальні машини, які вже вміли не лише додавати,а й віднімати, множити, ділити. Їх створювали різні винахідники.
У ХІХ столітті англійський учений Чарльз Беббідж розробив проект машини, яка надихнула конструкторів (люди, які щось створюють, конструюють) наступного століття на створення перших електронно – обчислювальних машин.
У 1951 році в Україні, а саме у Києві була створена одна із перших в Європі електронно–обчислювана машина. Скорочено – це ЕОМ. Створив цю машину Сергій Лебедєв. Вона займала площу, що дорівнювала площі двох класних кімнат і вміла швидко та точно розв’язувати складні математичні задачі.
З часом наука і техніка удосконалюються. От ми користуємося найсучаснішими обчислюваними пристроями. Це комп’ютери, мобільні телефони, радіоприймачі та інші.
Немає коментарів:
Дописати коментар