Сказати однозначно про негативний або позитивний вплив соціальних мереж на дітей неможливо, адже кожна дитина - це окрема особистість, яка знаходиться в процесі формування.
Фактори, які виникають внаслідок спілкування в соціальних мережах:
Перший фактор. Дитина проводить занадто багато часу в соціальних мережах. У такому випадку, вони замінюють йому нормальне спілкування. Інтернет - збочена модель спілкування з людьми, де підлітки можуть і лаятися, і нецензурно виражатися, що в нормальному житті вони, можливо, не дозволили б собі зробити.
Третій фактор. Кліпове мислення. Контент, який представлений в соціальних мережах, дуже обмежений: картинки, короткі відео, мінімум тексту, прості речення. Дитина втрачає можливість читати нормальні книги. Їй стає просто лінь.
Батьки повинні не просто прикриватися шкодою соціальних мереж, а максимально забезпечувати дитині живе спілкування з людьми і сприяти тому, щоб він читав художню літературу зі складнопідрядними реченнями.
Другий фактор. Примітивізм комунікації. Все спілкування обмежується смайликами, напівсловами, скороченнями. У діалогах відсутні складнопідрядні речення. Мозок дитини має розвиватися, а через подібне спілкування цього не відбувається.
Що робити?
У дитини повинні бути відпрацьовані навички живого спілкування з людьми, адже через активне віртуальне життя вони можуть не розвиватися, що може привести до проблем соціалізації, відсутності реальних друзів, небажання налагоджувати контакт з дорослими.
Немає коментарів:
Дописати коментар