середа, 10 жовтня 2018 р.

Винаходи, які придумали діти

 Існує безліч винаходів і відкриттів, авторами яких стали діти. Більшість з цих відкриттів вже використовуються в нашому повсякденному житті.

ü    Виявляється, що пластилін винайшла школярка — внучка відомого виробника чистячого засобу для шпалер Клео Маквікера. Воно було призначене для очищення шпалер від вугільного пилу. Дівчинка запропонувала використовувати цей засіб для гри. З його складу прибрали чистячий компонент, додали мигдалеве масло і фарбники.

ü Ідея створення хутряних навушників для захисту від холоду належить 15-річному американцеві Честеру Грінвуду, який любив кататися на ковзанах і одночасно слухати музику.

ü Автор ідеї створення снігохода — 15-річний канадець Джозеф-Арманд Бомбардьер.

ü Шрифт Брайля (рельєфно-точковий тактильний шрифт, призначений для листа і читання незрячими людьми) розробив французький підліток, 15-річний син чоботаря Луї Брайль. Хлопчик був сліпий з 3-річного віку, а за основу свого шрифту узяв «нічний шрифт» капітана артилерії Шарля Барбье, який використовувався військовими того часу для читання донесень в темноті.

ü Іграшкова вантажівка з кузовом, що відкидається, винайшов і навіть запатентував шестирічний Роберт Петч, що намалював дану конструкцію для того, щоб батько зробив йому таку машинку.

ü Ідея створення батута належить 16-річному гімнастові Джорджу Ніссену.
ü Фруктовий лід – морозиво на паличці – вперше виготовив 11-річний Френк Епперсон.

ü 12-річний Максим Лема зі Львова створив робота, що виконує функції інженерів БТІ. Робот сканує приміщення, заміряє площу і за допомогою радіосигналу передає дані на комп’ютер.

ü 16-річний Вадим Хоміч з Житомира придумав прилад, блокуючий автомобіль з п’яним водієм.

ü 13-річний учень однієї з московських шкіл Дмитро Резников розробив спільно з фахівцями Державного медико-стоматологічного університету унікальну зубну щітку, призначену спеціально для космонавтів, що працюють на орбітальній станції.



·        13-річна школярка Меллорі Кьювмен з міста манчестера, США, винайшла нові ліки від гикавки. До складу нових ліків увійшли звичайні льодяники, цукор і яблучний оцет. Новинка вже отримала назву «Hiccupops».

·        10-річна москвичка Анастасія Родіміна стала наймолодшим володарем патенту на власний винахід. Дівчинка винайшла новий спосіб друкарської графіки.

·        8-річна Аланна Майерс з Данедіна, штат Флоріда, винайшла засіб для безболісного зняття бинтів. До складу продукту входять мило, лавандове масло і вода. На цю ідею дівчинку наштовхнула необхідність зняття бинтів після виписки з лікарні.

·        10-річна мешканка США Клара Лейзен придумала незвичайне з’єднання азоту, кисню і вуглецю в ході виконання завдання вчителя «Придумай нову молекулу». Саме таке їх взаємне розташування до десятирічного дитяти ніхто ніколи не демонстрував. І, хоча відкриття нової молекули сталося абсолютно випадково, ім’я юної американки стоїть тепер в переліку авторів роботи, опублікованої в науковому журналі.

·        13-річний Лоренс Рок з Британії заробив 250 тисяч доларів, винайшовши дзвінок, який отримують на свій мобільний телефон господарі будинку в свою відсутність. Лоренс Рок винайшов, по суті, програму, яка зуміла з’єднати sim-карту мобільника господарів і дверний дзвінок.


v Перша ЕОМ була сконструйована в 17 столітті французьким математиком, фізиком, філософом і письменником Блезом Паскалем.

v У 1994 році сенсаційну перемогу над Гаррі Каспаровим здобув комп’ютер.
v В Італії за відправку електронних листів без згоди одержувача можна «заробити» 3 роки в’язниці.

v Мало кому відомо ім’я Дугласа Карла Енгельбарта, проте це не заважає практично 1 мільярду людей щодня користуватися його винаходами, найпопулярніший з яких — комп’ютерна миша. Зараз Дуглас Енгельбарт — один з найбільш високооплачуваних співробітників «мишачого магната» Logitech. І хоча він так і не став бізнесменом, зараз про нього практично не згадують і його гонорари не вимірюються шести- або семизначними числами, ми знаємо, хто випередив свій час і першим створив те, що приписують собі хитрі магнати. Це геніальне пристосування, без якого зараз гальмується будь-який робочий процес на комп’ютері, розробили випадково. Просто існуючі маніпулятори (джойстики, світлові пір’я і клавіатура) уповільнювали процеси віконними середовищами, і Дуглас оперативно придумав додаток, здатний полегшити вже існуючі процеси. Пристосування виявилося геніальною знахідкою!

v Згідно з рейтингом WWW.top500.org, найпотужнішим на сьогодні суперкомп’ютером є японський Earth Simaulator. Як можна здогадатися з назви, він призначений для досліджень в області метеорології, океанології та інших наук про Землю. Його 5120 процесорів можуть виконувати до 36 трильйонів операцій в секунду — це майже втричі більше по продуктивності від найближчого конкурента з Америки.

Ø Чарльз Беббідж — Творець аналітичної лічильної машини. Він витратив на її розробку 10 років, але не побачив своє творіння у дії. Наприкінці 20 століття її відтворили — і вона запрацювала.  
  
Ø С. А. Лебедєв — Перший творець комп’ютера в нашій країні. Під його керівництвом в 50 -х роках були побудовані серійні лампові ЕОМ БЕСМ- 1, БЕСМ- 2, М- 20. У той час ці машини були одними з кращих у світі.

Ø Найбільш інформаційноємними є молекули ДНК, які мають дуже малий розмір і щільно упаковані. Це дозволяє зберігати величезну кількість інформації (до 1021 біт в 1 см3), що дає організму розвиватися з однієї єдиної клітини, що містить всю необхідну генетичну інформацію. Сучасні мікросхеми пам’яті дозволяють зберігати в 1 см3 до 1010біт інформації, проте це в 100 млрд. раз менше, ніж в ДНК. Можна сказати, що сучасні технології поки програють біологічній еволюції.     Молекула ДНК є найбільш довготривалим носієм інформації, яка протягом десятків тисяч років (людина) і мільйонів років (деякі живі організми), зберігає генетичну інформацію даного виду.

Ø Новий підхід до дистанційної освіти запропонувала канадська компанія Telbotics. Тепер, якщо дитина захворіла (або не зможе самостійно пересуватися), в школу за неї відправиться «половина» робота на ім’я PEBBLES. Цілком він складається з двох машин, кожна з яких оснащена 15-дюймовим сенсорним екраном, потужним процесором, відеокамерою, двома мікрофонами, стереодинаміками і принтером зі сканером, щоб виконувати письмові завдання. Робот — клієнт залишається з дитиною, а робот — сервер відправляється на заняття. Коли починається урок, системи з’єднуються по швидкісній лінії, і дитина чує і бачить все, що відбувається в класі. За допомогою джойстика він може керувати роботом — отримувати завдання, роздруковувати контрольні роботи і навіть відповідати на запитання вчителя. Співробітники Telbotics стверджують, що добилися високого рівня присутності. Тепер роботам залишилося навчитися самостійно пересуватися і встановлювати бездротове з’єднання: тоді вони будуть практично самостійні, і учень з їх допомогою зможе на відстані як би ходити по школі і спілкуватися з друзями.

Ø У нашій країні до кінця 2006 року кількість комп’ютерів, підключених до Інтернету, склала понад 350 млн., а в усіх країнах світу приблизно 1 мільярд. 

Ø Ступінь інформатизації суспільства:  США - 1місце, Японія - 2 місце.

Ø Сучасні мишки для комп’ютера мають інші механізми зчитування ніж їх попередники, і тому компанії, які  їх випускають, вільні від будь-яких зобов’язань перед винахідником.

Ø П’ять років розробляли програму для суперкомп’ютера Токійського університету. По ній він за 400 годин обчислив майже півтора трильйона цифр цього числа після коми. Це число П-3.14…..

Ø І останній, не менш цікавий факт про інформатику: У листопаді 1962 через дефіс, який був пропущений в комп’ютерній програмі, довелося підірвати ракету, що стартувала з мису Канаверал до Венери.

Немає коментарів:

Дописати коментар